Wydarzenia

Aktualności

„W królestwie Pluszowych Misi”
30.11.2017 16:43

25 listopada już od 15 lat obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole 24 listopada uczniowie kl. II i III przynieśli swoje ulubione misie. Nasze wspólne spotkanie zaczęliśmy od opowiadania Czesława Janczarskiego „W sklepie z zabawkami”. Dzieci opowiadały historie swoich własnych misiów: Skąd się wzięły? Jak się nazywają? Jak się razem bawią? Wykonały sylwety swoich ulubieńców. Nie zabrakło również smakowania miodku, ulubionego przysmaku Misiów. Były to niezapomniane chwile, które minęły niepostrzeżenie, pełne radości i uśmiechów na twarzy wśród dzieci.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Bądkowie
29.11.2017 16:24

Uczennica klasy drugiej Agata Kaczmarek oraz uczennica klasy szóstej Julia Prymaczuk zdobyły wyróżnienie W POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ POD HASŁEM "OJCZYZNO MA" W BĄDKOWIE. GRATULACJE :)

Wieczór Andrzejkowy
29.11.2017 16:21

24 listopada uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Ewą Stachowiak dzięki uprzejmości pań z Gminnej Biblioteki w Służewie uczestniczyły w niezapomnianym, pełnym atrakcji wieczorze andrzejkowym. Dzięki przygotowanym wróżbom przyszłość odsłoniła dla uczestników swoje tajemnice. Dzieci chętnie brały udział w wyścigu butów uważnie śledząc kogo jako pierwszy przekroczy próg przynosząc szczęście w miłości czy przebijaniu serc z imionami, by poznać swojego przyszłego wybranka. Każdy mógł również odkryć zawód, który będzie wykonywał biorąc udział w butelkowej ruletce. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć lania wosku przez oczko od klucza i odczytywania co symbolizuje odlew. W ten niezwykły dzień na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja- warsztaty podczas których samodzielnie wykonały piękne, zapachowe świeczki żelowe. To był dla uczestników czas pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów, a przypominać im o tym będzie własnoręcznie wykonana świeczka, którą zabrali do domu.

STRAŻ POŻARNA W NASZEJ SZKOLE
22.11.2017 12:55

STRAŻ POŻARNA W NASZEJ SZKOLE Każdy z małych chłopców marzy o tym, żeby w przyszłości zostać strażakiem.... Uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami p. Ewą Stachowiak i Małgorzatą Grzankowską spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Straży Pożarnej z Aleksandrowa Kujawskiego. Dzieci miały możliwość obejrzeć strój i sprzęt strażacki z bliska oraz poznać tajniki tego zawodu. Największym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki....

DEO GARTIAS
22.11.2017 12:50

Uczennica klasy drugiej Agata Kaczmarek zdobyła II miejsce w konkursie piosenki DEO GRATIAS we Włocławku. GRATULUJEMY : )

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ POD HASŁEM "OJCZYZNO MA"
22.11.2017 12:47

18 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie odbył się po raz pierwszy powiatowy konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem „Ojczyzno Ma”.Do udziału zgłosiło się ok. pięćdziesięciu uczestników z powiatu aleksandrowskiego i włocławskiego. Na scenie bądkowskiego domu kultury zaprezentowały się dzieci z: Aleksandrowa Kujawskiego, Brudnowa, Bądkowa, Ciechocinka, Sędzina, Siniarzewa, Włocławka, Zbrachlina oraz Naszej miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Agata i Jakub Kaczmarek, Zuzanna Drywa i Julia Prymaczuk.

"Polska, moja Ojczyzna" - lekcja patriotyzmu
08.11.2017 16:58

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości 7 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie zorganizowała lekcje patriotyzmu dla klas II i III . Dla przypomnienia podstawowych informacji uczniowie obejrzeli filmik „Polak Mały”, który przybliżył wiadomości o naszej ojczyźnie, symbolach narodowych oraz przypomniał fragmenty wiersza „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Uczniowie z przejęciem i zachowaniem odpowiedniej postawy wysłuchały hymnu polskiego oraz legendy opowiadającej o orle w godle Polski. W celu utrwalenia zdobytych wiadomości dzieci rozwiązywały krzyżówkę i wykreślankę o tematyce patriotycznej oraz układały puzzle przedstawiające godło Polski. Wzięły też udział w zajęciach plastycznych podczas których wykonały flagę i kotylion. Na zakończenie zajęć mali Polacy z dumą pozowali do zdjęć ze swoimi pracami w barwach narodowych.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia !
08.11.2017 16:55

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. I dlatego 6 listopada uczniowie klasy II i III włączyły się w akcję ,,Śniadanie Daje Moc". Z tej okazji przygotowały pyszne , kolorowe, wartościowe kanapki. Zamiast herbaty piły kakao i jadły owoce. Zrozumiały, dlaczego należy jeść śniadanie przed pójściem do szkoły. Od tej pory postanowiły o tym nie zapominać.

Szkolna Liga Siatkówki
06.11.2017 16:57

Terminarz meczy w załączeniu.

FERIE ZIMOWE 2018
06.11.2017 16:53

Oferta dla każdego !

PierwszyPoprzedni 3 4 5 6 7 NastępnyOstatni