Wydarzenia

Aktualności

Turniej piłki nożnej OSIREK2017
11.12.2017 13:01

Nasza uczennica Julia Buszka brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej OSIREK2017, i jako jedyna dziewczynka dostała wyróżnienie od BURMISTRZA MIASTA CIECHOCINEK! Weekend w Ciechocinku obfitował w sportowe emocje, gdzie spotkały się kluby z całego regionu kujawsko-pomorskiego. W ciągu dwóch dni zostąły rozegrane dwa turnieje piłki nożnej dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych - Orlik (2007-2008) oraz Żak (2009-2010). W dniu 9.12.2017 w Hali Sportowej przy ul. Lipnowskiej 11c w Ciechocinku odbył się turniej dla kategori wiekowej Orlik, a 10.12.2017 rywalizowały Żacy . W każdym z turnieju udział wzięło 8 drużyn, które rozegrały fazę grupową - eliminacyjną po czym 4 drużyny awansowały do grupy - Ligi Mistrzów oraz 4 drużyny awansowały do grupy - Ligi Europy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę, a kibicom dziękujemy za fantastyczny doping.

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI
11.12.2017 12:46

Dnia 6 grudnia 2017r. z okazjii ,,Mikołajek'' wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Łodzi. Nasz wyjazd rozpoczeliśmy o godzinie 8:30. Na miejscu byliśmy o 11:30. Pierwszym punktem wycieczki był posiłek w McDonald's, następnie poszliśmy do Muzeum Animacjii SE-MA-FOR. Jest to jedno z nielicznych miejsc na świecie gdzie powstają filmy animowane. Mieszkają tam: Miś Uszatek, Mały Pingwin Pik-Pok, kot Filemon, Prauszek z przyjaciółmi. Podczas warsztatów w studiu mogliśmy stworzyć swoje własne filmy. Dzięki wizycie w Muzeum Animacjii SE-MA-FOR odbyliśmy sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa. Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Czekolady, która znajduje się przy ul. Piotrowskiej- najsłynniejszej ulicy w Łodzi. Dowiedzieliśmy się tam jaką drogę musi przejść ziarno kakaowca, aby stać się słodką pysznością. Kiedy zdobyliśmy wiedzę na temat procesu powstawania czekolady, mieliśmy okazję stworzyć swoje własne słodkości. Wszyscy byli bardzo zachwyceni wizytą w miejscu, gdzie powstają łakocie, czekolada była naprawdę przepyszna! Mieliśmy okazję zobaczyć jak przebiega proces temperowania czekolady. Mogliśmy stworzyć czekoladę z ulubionych owoców, orzechów, przysmaków. Wszystkie czekolady wyszły niepowtarzalnie i zapewniam, że były wyśmienite! Pogoda Nas nie zachwyciła, ale to nie przeszkadzało w zwiedzaniu. Gdy szliśmy do Monufaktury Czekolady było zimno i padał deszcz, dlatego przydała się gorąca czekolada. Było naprawdę niesamowicie, wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy i wspaniałymi wspomnieniami. Na pewno wszyscy zapamiętają tą wycieczkę na długo. Podróż powrotna minęła bardzo szybko, około godziny 21:30 byliśmy już w domach. Agata Chojnacka

HaDwaO!
11.12.2017 12:41

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu 8 grudnia br. otwarto wystawę podsumowującą projekt edukacyjny HaDwaO! realizowany w 2017 roku. Warsztaty ekologiczno- intermedialne realizowane były z okazji ogłoszenia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2017, Rokiem Wisły. W ramach projektu HaDwaO! odbyły sie 33 warsztaty. Wzięło w nich udział 1000 osób. Na wystawie można obejrzeć rysunki, malarstwo, realizacje przestrzenne, animacje, dokumentacje fotograficzne przeprowadzonych happeningów i instalacji. Wszystko to tworzy niezwykła mieszankę twórczych postaw, wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży. Wyróżnieni zostali również uczniowie naszej szkoły. Szymon Wesołowski Robert Wiśniewski Jakub Kaczmarek Natalia Chełminiacka Damian Łazur Szymon Buszka Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

„Niepodległa..Niepokorna..”
08.12.2017 11:43

Koncert w Szkole Podstawowej w Ostrowąsie

Bieg Świętych Mikołajów, Toruń.
08.12.2017 10:57

Poza lekcjami wychowania fizycznego biega się również w Festiwalach Biegów św. Mikołajów na 5km, i to z jakim czasem 32 min. Gratulacje dla Roberta Wiśniewskiego!

Mikołajkowa wycieczka do Kinder Parku do Torunia
08.12.2017 10:52

Uczniowie w klasy II wraz z wychowawcą Małgorzatą Grzankowską w dniu 06 grudnia 2017r. z okazji Mikołajek wybrali się do Torunia do Kinder Parku. W tym dniu spełniali swoje dziecięce marzenia o szalonej i ekscytującej zabawie, po której pozostały cudne wspomnienia.

Spotkanie z pisarką...
08.12.2017 10:50

W poniedziałek 04 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką - autorką „Legend Toruńskich” Panią Dorotą Kaźmierczak. Uczestnikami spotkania byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pani Dorota opowiedziała uczniom o swojej twórczości. Dzieci z uwagą słuchały czytanych przez pisarkę legend związanych z Toruniem (w formie rymowanych wierszyków), m.in. „O tym, jak powstała nazwa miasta”, „O flisaku i żabkach”, „O piernikarzu i jego córce Katarzynie”. Dzieci zasypywały Panią Dorotę pytaniami na temat jej książek i zamiłowania do pisania. Autorka przekonywała dzieci, że czytanie książek wcale nie musi być nudne, wystarczy znaleźć odpowiednią książkę dla siebie.

Konkurs plastyczny- Barwy jesieni
08.12.2017 10:47

W dniu 04 grudnia 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. "Barwy jesieni" zorganizowanego przez wychowawców klas młodszych p. Ewę Stachowiak i Małgorzatę Grzankowską. Wpłynęło wiele ciekawych prac. Komisja przyznała 3 miejsca główne oraz 3 wyróżnienia: Miejsce I - Julia Domańska - klasa 2 Miejsce II - Martyna Ossowska - klasa 2 Miejsce III - Bernadeta Buczkowska - klasa 3 Wyróżnienia: Oskar Buszka - klasa 3 Alicja Pacek - klasa 2 Martyna Flis - klasa 3

Bombkowe Warsztaty Świąteczne
08.12.2017 10:45

Chociaż do świąt pozostało jeszcze sporo czasu ,to już nasi uczniowie z kl. II, III i VI wraz wychowawczyniami p.Małgorzatą Grzankowską i Ewą Stachowiak poczuli ducha Świąt Bożego Narodzenia. 30 listopada wybrali się do Gminnej Biblioteki w Służewie na warsztaty zdobienia bombek . Dzieci z ogromnym zapałem i entuzjazmem malowały i ozdabiały własne bombki. Musiały również wykazać się niezwykłą delikatnością , aby nie stłuc swoich szklanych kul. Czekając na wyschnięcie farby dowiedziały się o tradycjach bożonarodzeniowych. Były to niezwykłe zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność dziecięcą. Dostarczyły dzieciom uśmiechu, radości i satysfakcji. Zapakowane w pudełka bombki uczniowie zabrali do domu , aby pochwalić się efektem swojej pracy. Wykonane własnoręcznie prace z pewnością zawisną na choinkach, przez co święta staną się jeszcze bardziej magiczne.

Andrzejki
30.11.2017 16:52

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią Ewą Stachowiak i Jakubem Pietrykowskim zorganizowali IMPREZĘ ANDRZEJKOWĄ w szkole wraz z rozmaitymi wróżbami, które przygotowały uczennice klas V-VII.

PierwszyPoprzedni 3 4 5 6 7 NastępnyOstatni