Wydarzenia

Aktualności

WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI
30.10.2019 16:17

,,Ziemia więcej nam mówi o nas niż wszystkie książki", włączamy się do akcji WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI. Zużyty sprzęt elektryczny, który jest zagrożeniem dla środowiska, może być ponownie wykorzystany.

Jesienna wycieczka do parku
30.10.2019 16:15

Jesienna wycieczka do parku

Dzień Edukacji Narodowej
30.10.2019 16:14

W dniu 11 października 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze Ślubowaniem Pierwszoklasistów. Starsi uczniowie śpiewająco dziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za codzienny trud. Natomiast Maluchy zdały egzamin na ucznia i bardzo ładnie się zaprezentowały tańcząc, mówiąc wierszyki i śpiewając piosenki. Pierwszacy z radością zostali przyjęci przez starszych kolegów i koleżanki do wspólnoty szkolnej. Życzymy im samych sukcesów w nauce

Bezpieczeństwo i posługiwanie się nr 112
30.10.2019 16:09

Dnia 15.10.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pn.,, W kolejce po życie, które zostały przeprowadzone przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ramach kampanii promującej szeroko pojęte bezpieczeństwo, w tym funkcjonowanie numeru alarmowego 112.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
30.10.2019 16:08

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Spektakl „Zuzanna z Leśnej Krainy” – Teatr Bajeczny
25.10.2019 16:22

18 października klasa I i II odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Służewie. Wszystko to za sprawą Teatru Bajecznego z Bydgoszczy, który wystąpił ze spektaklem „Zuzanna z Leśnej Krainy”. Dzieciom spodobała się historia o Zuzannie, która znana była mieszkańcom Leśnej Krainy jako dziewczynka zarozumiała i samolubna, której największą radość sprawiło dokuczanie innym. Jej losy odmieniają się, gdy dorasta. Zaczyna wtedy doceniać wartość miłości. Występ aktorów bydgoskiego teatru spodobał się młodym widzom. Pokazał dzieciom, że w życiu jest ważne by kochać i być kochanym.

"Pomagamy innym"
25.10.2019 16:19

Uczniowie klasy II postanowili pomóc swoim kolegom z Afryki. Z ochotą przystąpiły do akcji zorganizowanej przez Caritas Polska pod hasłem ,,Wyprawka szkolna dla dzieci z Afryki" Do wielkiej torby wkładały przyniesione farby, kredki, długopisy, ołówki, bloki i zeszyty. Były nawet plecaki. Serdecznie dziękuję swoim uczniom za wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Angażując się w akcję, sprawiły odrobinę radości małym mieszkańcom Afryki. Gratuluję takiej postawy. Wychowawca Ewa Stachowiak

"Przyszedł czas na przetwory"
25.10.2019 16:18

Oj działo się, działo 8 października w klasie II. Uczniowie zainspirowani tekstem "Słońce w słoiku" postanowili samodzielnie wykonać kiszoną kapustę. Poszatkowaną kapustę i marchewkę umieściły w słoikach, mocno ją ubijając. Następnie wykonały etykietę na przetwory. Gotową pracę zabrały do domu, by podzielić się później z bliskimi zdrową, pyszną ukiszoną kapustą.

Występy teatralne klasy II
25.10.2019 16:14

7 października uczniowie klasy II odwiedzili pierwszaków i dzieci z oddziału przedszkolnego, by zaprezentować wiersz Jana Brzechwy „Na starganie”. Estetycznie przygotowane kukiełki, wyuczone role na pamięć sprawiły, że inscenizacja wypadła super. Wszystkim się podobało. Brawo!

„Smacznie, zdrowo, kolorowo”
25.10.2019 16:12

Kartofle, bulwy, grule, pyzy to polskie nazwy ziemniaka. Co można z nich zrobić ? Wiele potraw. Przekonali się o tym drugoklasiści. W związku z realizacją tematu „ Skąd przybyły ziemniaki?” dzieci degustowały potrawy z ziemniaka. Na stole pojawiły się kopytka, kluski, sałatki i frytki. Było smacznie a także kolorowo, bo dzieci wykonały „ ziemniaczane cudaki” – figurki z ziemniaka, które ozdobiły kącik przyrody.

PierwszyPoprzedni 3 4 5 6 7 NastępnyOstatni