Wydarzenia

Aktualności

Klasyfikacja za I półrocze rok szkolny 2017/18
08.02.2018 21:12

Prezentacja w załączniku....

XXIII edycja konkursu matematycznego "Alfik"
23.01.2018 16:15

W listopadzie 2017 roku odbyła się XXIII edycja konkursu matematycznego "Alfik". Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Do udziału w konkursie zgłosiło się 30 uczniów, którzy w zeszły piątek otrzymali dyplomy za uczestnictwo i najlepsze wyniki w poszczególnych klasach. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.

,,Lubimy i chcemy pomagać”
17.01.2018 13:39

Z takim przesłaniem nasza szkoła włączyła się do akcji , by zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym celu na terenie szkoły zorganizowano kiermasz słodkości. Wypieki przygotowali rodzice klasy III i VII. Można było kupić za symboliczną złotówkę smaczne i pyszne oponki , pączki, babeczki, faworki i wiele innych smakołyków. Było pysznie, więc udało się nam zebrać 220zł. Dziękujemy wszystkim , którzy nas wspierali i pomagali. Oprócz kiermaszu nasze wolontariuszki Oliwia Cieślewicz i Zuzanna Stachowiak uczennice klasy VII zbierały datki od uczniów, nauczycieli, rodziców do puszki WOŚP. To nie był koniec ich pracy . Swój wolny czas poświęciły kwestując w niedzielę podczas 26 finału WOŚP zbierając pieniążki przy Parafialnym Kościele w Ostrowąsie. Nie przeszkadzała im niesprzyjająca aura. Było zimno i wiał mroźny wiatr. Dzięki ich pracy udało się zebrać dużą sumkę pieniędzy ponad 1200zł. Brawo ! Dzięki Wolontariuszki! Tak Trzymać!

Dzień ciekawych , oryginalnych fryzur.
17.01.2018 13:33

8 stycznia 2018r to był dzień pełen wrażeń i emocji. Naszą szkołę odwiedziła pani Julita Majerowska, ponieważ w tym dniu zorganizowano dzień ciekawych , oryginalnych fryzur. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać tajniki zawodu fryzjera . Nasz gość opowiadał o swojej pracy, pasji, którą wykonuje już wiele lat. Uczniowie mogli zadawać pytania, na które w sposób profesjonalny otrzymały odpowiedzi. To nie był koniec spotkania. Dziewczyny, uczennice naszej szkoły Kornelia Grabowska i Magdalena Rogiewicz pokazały , że lubią i potrafią czesać. Wykonały ciekawe i oryginalne fryzury na przygotowanych modelach głów. Zwyciężczynią okazała się Kornelia uczennica klasy VI. Swoje zdolności zaprezentowała również Klaudia Sadowska. Tu modelem była jej koleżanka Zuzia Drywa. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności fryzjerskich Klaudii. Jednak wszyscy chcieliśmy zobaczyć naszego gościa w swojej pracy. Dlatego urządziliśmy na holu mini gabinet fryzjerski . Fotelem było krzesło, na którym usiadła Zuzia Marcinkowska. Pod okiem profesjonalistki głowie Zuzi szybko pojawiła się nowa fryzura. Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs na ciekawą , oryginalną fryzurę. W kategorii klas młodszych I miejsce zdobyła Agata Kaczmarek. Na wyróżnienie zasłużyła także fryzura Marceliny Agackiej i Anny Ochocińskiej. Z klas starszych zwyciężyła Amelia Bonikowska. Chłopcom zrobiło się żal, więc szybko dzięki gumkom recepturkom na głowach pojawiły się śmieszne kucyki. Zwyciężył Marcel Borucki. Na koniec były nagrody i podziękowania. Nad całą akcją czuwała opiekunka samorządu uczniowskiego pani Ewa Stachowiak. Już niedługo kolejne spotkanie. Z kim? Dowiemy się wkrótce! Do zobaczenia!

,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.
20.12.2017 14:12

13 grudnia uczniów klasy II i III odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim w ramach kampanii społecznej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo ” . Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Dzięki panu Markowi Buszce uczniowie dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa w domu, w szkole, w miejscach publicznych, w górach, w sieci.Wiedzą gdzie szukać pomocy. Co zrobić gdy poczują gaz. Niebawem będziemy odpoczywać podczas ferii zimowych i dlatego uczniowie zadeklarowali , że będą zachowywać się odpowiedzialnie. Pokażą, że ,,KRĘCI ICH BEZPIECZEŃSTWO’’.

Warsztaty ,,Pierwsza Pomoc”
20.12.2017 14:10

13 grudnia był dniem wyjątkowym w naszej szkole. W tym dniu odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród najmłodszych "MAŁY RATOWNIK". Zostały onezorganizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi "STRAŻAK" przy OSP Straszewo przy współpracy ze Strzelnicą Sportowo-Bojową „PETRUCI” w Gęsinie. Pokazy zostały zaprezentowane dla całej społeczności szkolnej z podziałem na grupy wiekowe. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega pierwsza pomoc przedmedyczna. Jak się zachować w sytuacji, kiedy ktoś takiej pomocy potrzebuje, ale również mogli przećwiczyć pod fachowym okiem instruktorów udzielanie pomocy. Zajęcia były pouczające i interesujące, co świadczyło o ogromnym zainteresowaniu wśród uczniów. W związku z tym uczniowie składają gorące podziękowania dla osób prowadzących zajęcia i wszystkich zaangażowanych w akcję.

Wizyta Świętego Mikołaja
13.12.2017 15:17

W czwartkowe popołudnie 7 grudnia kl.II i III z wychowawczyniami wybrała się do Gminnej Biblioteki w Służewie na spektakl ,,Wigilia Świętego Mikołaja" w wykonaniu aktorów teatru Vaśka z Torunia. Przedstawienie przygotowano specjalnie na ten przepiękny, świąteczny czas. Bowiem wkrótce Święta Bożego Narodzenia. Na scenie biblioteki pojawił się anioł, diabełek , turoń a główną postacią przedstawienia był Mikołaj. Dla wszystkich gości biblioteka miała jeszcze jedną niespodziankę - odwiedziny Mikołaja, który rozdał dzieciom słodycze. W tak świątecznym nastroju nastąpiło wręczenie nagród w organizowanym przez bibliotekę konkursie,, Najciekawszą kartkę bożonarodzeniową". Nasi uczniowie Adrian Michalski kl.III, Oskar Buszka kl.III i Agata Kaczmarek kl.II zostali wyróżnieni za swoje prace. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Kulinarne warsztaty bożonarodzeniowe
13.12.2017 15:12

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, 12 grudnia klasa II i III wybrała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Służewie, gdzie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, które poprowadziła Pani Bożena Świątkowska – Radna Gminy Aleksandrów Kujawski. Tematem przewodnim były potrawy wigilijne. Tradycja polska głosi, że na wigilijnym stole powinno pojawić się dwanaście postnych potraw. Dzieci chętnie pomagały w przygotowaniu świątecznej uczty. Pod czujnym okiem Pani Bożeny dzieci własnoręcznie udekorowały pierniczki, a babeczki napełniły czekoladą i bakaliami. Po pracy nadszedł czas na wspólną degustację przy uroczyście udekorowanym stole. Nie zabrakło na nim tradycyjnych polskich potraw wigilijnych takich jak: kompot z suszu owocowego, zupy pieczarkowej, ryby po grecku, makowca, pierogów z kapustą i grzybami oraz śledzi. Na zakończenie świątecznego spotkania cała sala wypełniła się melodiami pięknych polskich kolęd w wykonaniu dzieci. To był dzień pełen wrażeń. Przygotowane potrawy były nie tylko apetyczne- po prostu pyszne. Smakowały, mniam, mniam. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy sobie więcej takich spotkań. Uczniowie kl. II i III.

Kiermasz bożonarodzeniowy
13.12.2017 12:46

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami dziękują wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy włączyli się w organizację kiermaszu bożonarodzeniowego. Szczególne podziękowania dla pani Magdaleny Wojciechowskiej, która była głównym koordynatorem, czuwała, by prace były estetyczne i piękne. Wkrótce poinformujemy na co przeznaczyliśmy zarobione pieniążki. Liczymy na Wasze zaangażowanie przy organizacji różnych akcji. Wkrótce WOŚP. Włączcie się do akcji !!! Samorząd Uczniowski.

PierwszyPoprzedni 2 3 4 5 6 NastępnyOstatni