Wydarzenia

Aktualności

Plakaty na języku niemieckim
03.12.2019 08:07

Uczniowie z klasy V na kółku z języka niemieckiego w ramach projektu "Inwestuj w edukacje II" wykonują plakaty na temat krajów niemieckiego obszaru językowego.

III Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bądkowie
26.11.2019 10:08

Agata Kaczmarek z kl. IV zajęła I miejsce w III Powiatowym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bądkowie. Konkurs został skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 lat. Na scenie swoje umiejętności wokalne prezentowali zarówno soliści jak i całe zespoły. Powołana przez organizatora komisja konkursowa oceniała przede wszystkim muzykalność wykonawców, warunki głosowe i interpretację piosenek. Serdecznie gratulujemy !

Konkurs KRUS
26.11.2019 10:05

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu e-learningowym dla dzieci pt. „ Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Szkolenie pomoże zdobyć wiedzę na temat zagrożeń wypadkowych występujących w gospodarstwach rolnych. Zdecydowano o nagrodzeniu hulajnogami 50 dzieci, które prześlą certyfikaty ukończenia szkolenia wraz ze swoimi danymi na formularzu zgłoszeniowym do Biura Prewencji Centrali KRUS w terminie do 13.12.2019 r.

Konkurs Memory Master
21.11.2019 12:16

Trening czyni mistrza, a pamięć należy ciągle trenować. Wiedzą o tym dobrze uczniowie naszej szkoły. We wtorek, 19 listopada uczniowie z klas 4, 5, 6 i 7 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym „Memory Master”. Konkurs, zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego, ma na celu skuteczne motywowanie i aktywne wspieranie nauki słownictwa. I choć na wyniki musimy trochę poczekać, to gratulujemy wszystkim uczestnikom i mocno trzymamy kciuki za naszych językowych mistrzów.

Warsztaty "Las w słoiku"
18.11.2019 16:16

15 listopada uczniowie klasy II, IV i V uczestniczyli w warsztatach "Las w słoiku" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Służewie. Po wysłuchaniu krótkich wskazówek dzieci krok po kroku wykonywały unikatowe kompozycje w szklanych słojach. Warstwowo nakładały przygotowane materiały (keramazyt, ziemię, kamyki, piasek) i sadziły sukulenty. Po wykonaniu kompozycji mogły porozmawiać o pielęgnacji gotowego już ekosystemu. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, a prace będą pamiątką spotkania oraz ozdobą okien pokoi dzieci.

Śniadanie Daje Moc
18.11.2019 16:14

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. I dlatego 14 listopada uczniowie klasy I i II włączyli się w akcję ,,Śniadanie Daje Moc". Z tej okazji przygotowały pyszne , kolorowe, wartościowe kanapki. Jadły owoce, piły kakao i świeżo wyciśnięty sok z jabłek, marchewki i mandarynek. Na koniec sporządziły kontrakt, w którym zobowiązały się spożywać codziennie zdrowe posiłki. Zrozumiały, dlaczego należy jeść śniadanie przed pójściem do szkoły. Od tej pory postanowiły o tym nie zapominać.

Światowy Dzień Oszczędzania
18.11.2019 16:12

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji klasa I i II wybrała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Służewie na warsztaty skarbonkowe. Pod okiem animatora z Modrej Sovy uczestnicy zajęć składali skarbonkę z gotowych elementów , którą następnie własnoręcznie dekorowali. Od dziś bez wątpienia dzieciom dużo przyjemniej będzie odkładać każdą złotówkę do własnoręcznie zrobionej skarbonki.

Konkurs Szkolny
13.11.2019 17:31

W zeszły piątek (8.11.) w szkole miały miejsce uroczyste obchody Święta Niepodległości. Pierwszy raz w historii szkoły postanowiono zorganizować konkurs wiedzy o ojczyźnie: "Kocham Cię, Polsko!" Szkolny hol zamienił się w scenę niczym z programu telewizyjnego, a uczniowie wzięli udział w wielu interaktywnych konkurencjach sprawdzających wiedzę na temat naszej ojczyzny. Wszystkie klasy zaprezentowały również piosenki patriotyczne. Jeśli sami macie ochotę sprawdzić się w konkursie interaktywnym to zapraszamy pod link: https://tiny.pl/t4vx8

Obchody Halloween
06.11.2019 12:57

W ramach obchodów Halloween, uczniowie klas IV - VIII poznawali nazewnictwo i tradycje halloweenowe w konwencji escape room. Były to zajęcia z dreszczykiem, elementami tajemnicy i dużą dawką niewiadomych, gdzie rozwikłanie prowadzi do odkrywania haseł. Elementy zaskoczenia i odkrywania czegoś nowego, humor, zabawa i pozytywne emocje to silne czynniki wzmacniające motywację naszych uczniów do nauki. Zapraszamy do galerii

Halloween
05.11.2019 10:40

Dnia 28.10. odbyła się dyskoteka z okazji Halloween, której towarzyszy liczne konkursy tematyczne, takie jak: konkurs na najładniejszą gazetkę klasową, najstraszniejsze przebranie i najciekawsza dynię. Dnia 31.10 nastąpiło podsumowanie wszystkich zabaw, zostały wręczone tradycyjne słodycze zgodnie z hasłem: "Cukierek albo psikus". Wszystkim biorącym aktywny udział w zabawach halloweenowych dziękujemy.

PierwszyPoprzedni 2 3 4 5 6 NastępnyOstatni