Wydarzenia

Aktualności

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia !
08.11.2017 16:55

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. I dlatego 6 listopada uczniowie klasy II i III włączyły się w akcję ,,Śniadanie Daje Moc". Z tej okazji przygotowały pyszne , kolorowe, wartościowe kanapki. Zamiast herbaty piły kakao i jadły owoce. Zrozumiały, dlaczego należy jeść śniadanie przed pójściem do szkoły. Od tej pory postanowiły o tym nie zapominać.

Szkolna Liga Siatkówki
06.11.2017 16:57

Terminarz meczy w załączeniu.

FERIE ZIMOWE 2018
06.11.2017 16:53

Oferta dla każdego !

Warsztaty Decoupage
06.11.2017 16:31

30 października uczniowie kl. II i III uczestniczyli w warsztatach z decoupage. Pod bacznym okiem pań z Gminnej Biblioteki w Służewie ozdabiały techniką decoupage drewniane serduszka. Wszystkie prace wyszły pięknie, więc z dumą prezentowały swoje małe dzieła. Już wkrótce kolejne zajęcia. Czekamy z niecierpliwością. Oto krótka relacja fotograficzna. Zapraszamy do obejrzenia.

Szkółka Leśna
27.10.2017 14:50

W październikowe przedpołudnie uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z opiekunami p. Ewą Stachowiak i Małgorzatą Grzankowską wybrali się na wycieczkę do Szkółki Leśnej. Pan leśniczy oprowadził nas po swoim gospodarstwie. Zapoznał z pospolitymi gatunkami roślin oraz warstwową budową lasu. Uczniowie mieli możliwość wielozmysłowo poznać środowisko leśne, zbierać okazy przyrodnicze oraz aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu budując więź emocjonalną z przyrodą.

Indywidualne Biegi Przełajowe, Służewo...
23.10.2017 16:36

Dnia 20.10.2017roku odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w Służewie w 6 kategoriach wiekowych chłopców i dziewczyn. Spośród siedmiu uczestników SP Ostrowąs jedynie Zuzannie Stachowiak z klasy VII udało się zająć miejsce na podium (2miejsce). Gratulacje dla wszystkich uczniów za udział i wolę walki do samego końca !

Wycieczka
19.10.2017 14:17

W załączeniu oferta wycieczki Wrocław- Szklarska Poręba - Praga

Bezpieczna droga do szkoły - Teatr Vaśka
19.10.2017 09:45

W dniu 10 października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie wybrali się do Biblioteki w Służewie,którą po raz kolejny odwiedził Teatr „Vaśka” z Torunia. Tym razem zaprezentował dzieciom z kl. II i III SP z Ostrowąsa, przedszkolakom z Niepublicznego Przedszkola „Wyspa Malucha” i Punktu Przedszkolnego ze Służewa przedstawienie pt.: „Bezpieczna droga do przedszkola”. Aktorzy przedstawili typowe sytuacje i zamieszania związane z wyjściem z domu i drogą do przedszkola. Mali widzowie wraz z kukiełką Jasiem, Olą i dziadkiem Stasiem mieli okazję przyswoić sobie zasady bezpieczeństwa takie jak: bezpieczne przechodzenie po pasach, oraz ukazanie dzieciom, dlaczego same nie mogą chodzić do przedszkola. Nasze maluchy miały także okazję wcielić się w role, a także śpiewać wspólnie z aktorami piosenki. Obok kwestii bezpieczeństwa pojawiły się także takie tematy, jak rodzina, przyjaźń, koleżeństwo, piękno i bogactwo przyrody. Oryginalna, barwna i bardzo ekspresyjna realizacja z pewnością spodobała się małym widzom. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

ZA TRUD, PRZEKAZANĄ WIEDZĘ I DOBRE SERCE - DZIĘKUJĘMY...
15.10.2017 16:26

W piątek 13 pazdziernika 2017 r. w Szkole Podstawowej im. ks. kan. Jana Matusiaka w Ostrowąsie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Edyta Zielonka podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za wysiłek i trud wkładany w ich codzienną pracę z dziećmi uczącymi się w naszej szkole. Klasy 0-III i IV-VII obejrzały część artystyczną (słowno-muzyczną) przygotowaną przez swoich kolegów i koleżanki, którzy przygotowani zostali przez panią Magdalenę Wojciechowską i ks. Janusza Drewniaka. Występ podobał się zarówno nauczyielom jak i zgromadzonym widzom. Został on nagrodzony gromkimi brawami. Wszystkim Artystom dziękuję i gratuluję występu i zaangażowania.

Dzień Chłopaka
12.10.2017 17:16

2 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek. Nie zabrakło również życzeń. Postanowiliśmy także wybrać najsympatyczniejszego kolegę. Po tajnym głosowaniu został nim uczeń klasy III-Bartosz Małkiewicz. Na zakończenie imprezy wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

PierwszyPoprzedni 2 3 4 5 6 NastępnyOstatni