Wydarzenia

Aktualności

AQUAPARK
07.03.2018 10:50

Uczniowie klas IV-VII dnia 02.03.2018r. Wybrali się na wycieczkę do Aquaparku w Redzie. Wszyscy byli zachwyceni atrakcjami które czekały na miejscu.Takiej zjeżdżalni nie ma nigdzie indziej. Wskakując w otwartą paszczę rekina czeka nas 60-metrowy, niezwykle emocjonujący zjazd. Podświetlony tunel prowadzi przez rajskie akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny. Do Redy przyjechały one z odległej Sri Lanki. Kąpiel, gdy za przezroczystą ścianą pływają jedne z najgroźniejszych drapieżników świata, robi ogromne wrażenie.

Choinka Szkolna
05.03.2018 16:33

Impreza choinkowa zorganizowana w Szkole Podstawowej w Ostrowąsie, na zakończenie I semestru nauki w niczym nie przypominała tych tradycyjnych. Oczywiście obowiązkowo były występy aniołków, grup wokalnych i Mikołaj z prezentami, ale głównym programem było widowisko, w którym wystąpili rodzice.

GROMKIE BRAWA DLA KLAUDII SADOWSKIEJ !!!
09.02.2018 08:39

W dniu 27 stycznia 2018 roku w Aleksandrowie Kujawskim odbył się Miejsko – Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem dr Andrzeja Cieśli Burmistrza Miasta oraz Andrzeja Olszewskiego Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski. Organizatorem przedsięwzięcia było Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, dalszy ciąg w artykule...

BEZPIECZNE FERIE W 3 KROKACH
08.02.2018 21:17

Ferie zimowe to dla dzieci czas beztroskiej zabawy. Okres zimowego wypoczynku zbliża się dużymi krokami, więc czas przypomnieć kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, którymi powinniśmy się kierować w tym okresie, aby zapobiec wypadkom. Jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a także jak właściwie reagować, gdy dojdzie do wypadku? – radzi ratownik medyczny. Więcej w załączeniu....

Klasyfikacja za I półrocze rok szkolny 2017/18
08.02.2018 21:12

Prezentacja w załączniku....

XXIII edycja konkursu matematycznego "Alfik"
23.01.2018 16:15

W listopadzie 2017 roku odbyła się XXIII edycja konkursu matematycznego "Alfik". Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Do udziału w konkursie zgłosiło się 30 uczniów, którzy w zeszły piątek otrzymali dyplomy za uczestnictwo i najlepsze wyniki w poszczególnych klasach. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.

,,Lubimy i chcemy pomagać”
17.01.2018 13:39

Z takim przesłaniem nasza szkoła włączyła się do akcji , by zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym celu na terenie szkoły zorganizowano kiermasz słodkości. Wypieki przygotowali rodzice klasy III i VII. Można było kupić za symboliczną złotówkę smaczne i pyszne oponki , pączki, babeczki, faworki i wiele innych smakołyków. Było pysznie, więc udało się nam zebrać 220zł. Dziękujemy wszystkim , którzy nas wspierali i pomagali. Oprócz kiermaszu nasze wolontariuszki Oliwia Cieślewicz i Zuzanna Stachowiak uczennice klasy VII zbierały datki od uczniów, nauczycieli, rodziców do puszki WOŚP. To nie był koniec ich pracy . Swój wolny czas poświęciły kwestując w niedzielę podczas 26 finału WOŚP zbierając pieniążki przy Parafialnym Kościele w Ostrowąsie. Nie przeszkadzała im niesprzyjająca aura. Było zimno i wiał mroźny wiatr. Dzięki ich pracy udało się zebrać dużą sumkę pieniędzy ponad 1200zł. Brawo ! Dzięki Wolontariuszki! Tak Trzymać!

Dzień ciekawych , oryginalnych fryzur.
17.01.2018 13:33

8 stycznia 2018r to był dzień pełen wrażeń i emocji. Naszą szkołę odwiedziła pani Julita Majerowska, ponieważ w tym dniu zorganizowano dzień ciekawych , oryginalnych fryzur. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać tajniki zawodu fryzjera . Nasz gość opowiadał o swojej pracy, pasji, którą wykonuje już wiele lat. Uczniowie mogli zadawać pytania, na które w sposób profesjonalny otrzymały odpowiedzi. To nie był koniec spotkania. Dziewczyny, uczennice naszej szkoły Kornelia Grabowska i Magdalena Rogiewicz pokazały , że lubią i potrafią czesać. Wykonały ciekawe i oryginalne fryzury na przygotowanych modelach głów. Zwyciężczynią okazała się Kornelia uczennica klasy VI. Swoje zdolności zaprezentowała również Klaudia Sadowska. Tu modelem była jej koleżanka Zuzia Drywa. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności fryzjerskich Klaudii. Jednak wszyscy chcieliśmy zobaczyć naszego gościa w swojej pracy. Dlatego urządziliśmy na holu mini gabinet fryzjerski . Fotelem było krzesło, na którym usiadła Zuzia Marcinkowska. Pod okiem profesjonalistki głowie Zuzi szybko pojawiła się nowa fryzura. Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs na ciekawą , oryginalną fryzurę. W kategorii klas młodszych I miejsce zdobyła Agata Kaczmarek. Na wyróżnienie zasłużyła także fryzura Marceliny Agackiej i Anny Ochocińskiej. Z klas starszych zwyciężyła Amelia Bonikowska. Chłopcom zrobiło się żal, więc szybko dzięki gumkom recepturkom na głowach pojawiły się śmieszne kucyki. Zwyciężył Marcel Borucki. Na koniec były nagrody i podziękowania. Nad całą akcją czuwała opiekunka samorządu uczniowskiego pani Ewa Stachowiak. Już niedługo kolejne spotkanie. Z kim? Dowiemy się wkrótce! Do zobaczenia!

,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.
20.12.2017 14:12

13 grudnia uczniów klasy II i III odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim w ramach kampanii społecznej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo ” . Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Dzięki panu Markowi Buszce uczniowie dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa w domu, w szkole, w miejscach publicznych, w górach, w sieci.Wiedzą gdzie szukać pomocy. Co zrobić gdy poczują gaz. Niebawem będziemy odpoczywać podczas ferii zimowych i dlatego uczniowie zadeklarowali , że będą zachowywać się odpowiedzialnie. Pokażą, że ,,KRĘCI ICH BEZPIECZEŃSTWO’’.

PierwszyPoprzedni 2 3 4 5 6 NastępnyOstatni