Wydarzenia

Aktualności

HaDwaO!
11.12.2017 12:41

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu 8 grudnia br. otwarto wystawę podsumowującą projekt edukacyjny HaDwaO! realizowany w 2017 roku. Warsztaty ekologiczno- intermedialne realizowane były z okazji ogłoszenia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2017, Rokiem Wisły. W ramach projektu HaDwaO! odbyły sie 33 warsztaty. Wzięło w nich udział 1000 osób. Na wystawie można obejrzeć rysunki, malarstwo, realizacje przestrzenne, animacje, dokumentacje fotograficzne przeprowadzonych happeningów i instalacji. Wszystko to tworzy niezwykła mieszankę twórczych postaw, wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży. Wyróżnieni zostali również uczniowie naszej szkoły. Szymon Wesołowski Robert Wiśniewski Jakub Kaczmarek Natalia Chełminiacka Damian Łazur Szymon Buszka Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

„Niepodległa..Niepokorna..”
08.12.2017 11:43

Koncert w Szkole Podstawowej w Ostrowąsie

Bieg Świętych Mikołajów, Toruń.
08.12.2017 10:57

Poza lekcjami wychowania fizycznego biega się również w Festiwalach Biegów św. Mikołajów na 5km, i to z jakim czasem 32 min. Gratulacje dla Roberta Wiśniewskiego!

Mikołajkowa wycieczka do Kinder Parku do Torunia
08.12.2017 10:52

Uczniowie w klasy II wraz z wychowawcą Małgorzatą Grzankowską w dniu 06 grudnia 2017r. z okazji Mikołajek wybrali się do Torunia do Kinder Parku. W tym dniu spełniali swoje dziecięce marzenia o szalonej i ekscytującej zabawie, po której pozostały cudne wspomnienia.

Spotkanie z pisarką...
08.12.2017 10:50

W poniedziałek 04 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką - autorką „Legend Toruńskich” Panią Dorotą Kaźmierczak. Uczestnikami spotkania byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pani Dorota opowiedziała uczniom o swojej twórczości. Dzieci z uwagą słuchały czytanych przez pisarkę legend związanych z Toruniem (w formie rymowanych wierszyków), m.in. „O tym, jak powstała nazwa miasta”, „O flisaku i żabkach”, „O piernikarzu i jego córce Katarzynie”. Dzieci zasypywały Panią Dorotę pytaniami na temat jej książek i zamiłowania do pisania. Autorka przekonywała dzieci, że czytanie książek wcale nie musi być nudne, wystarczy znaleźć odpowiednią książkę dla siebie.

Konkurs plastyczny- Barwy jesieni
08.12.2017 10:47

W dniu 04 grudnia 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. "Barwy jesieni" zorganizowanego przez wychowawców klas młodszych p. Ewę Stachowiak i Małgorzatę Grzankowską. Wpłynęło wiele ciekawych prac. Komisja przyznała 3 miejsca główne oraz 3 wyróżnienia: Miejsce I - Julia Domańska - klasa 2 Miejsce II - Martyna Ossowska - klasa 2 Miejsce III - Bernadeta Buczkowska - klasa 3 Wyróżnienia: Oskar Buszka - klasa 3 Alicja Pacek - klasa 2 Martyna Flis - klasa 3

Bombkowe Warsztaty Świąteczne
08.12.2017 10:45

Chociaż do świąt pozostało jeszcze sporo czasu ,to już nasi uczniowie z kl. II, III i VI wraz wychowawczyniami p.Małgorzatą Grzankowską i Ewą Stachowiak poczuli ducha Świąt Bożego Narodzenia. 30 listopada wybrali się do Gminnej Biblioteki w Służewie na warsztaty zdobienia bombek . Dzieci z ogromnym zapałem i entuzjazmem malowały i ozdabiały własne bombki. Musiały również wykazać się niezwykłą delikatnością , aby nie stłuc swoich szklanych kul. Czekając na wyschnięcie farby dowiedziały się o tradycjach bożonarodzeniowych. Były to niezwykłe zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność dziecięcą. Dostarczyły dzieciom uśmiechu, radości i satysfakcji. Zapakowane w pudełka bombki uczniowie zabrali do domu , aby pochwalić się efektem swojej pracy. Wykonane własnoręcznie prace z pewnością zawisną na choinkach, przez co święta staną się jeszcze bardziej magiczne.

Andrzejki
30.11.2017 16:52

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią Ewą Stachowiak i Jakubem Pietrykowskim zorganizowali IMPREZĘ ANDRZEJKOWĄ w szkole wraz z rozmaitymi wróżbami, które przygotowały uczennice klas V-VII.

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”
30.11.2017 16:47

Kolejny już raz nasz Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję zbierania kasztanów dla dzikich zwierząt, aby ten zimowy czas był dla nich łatwiejszy. Uczniowie naszej szkoły spisali się doskonale, do akcji włączyli się również rodzice ofiarowując ogromną ilość marchwi dla leśnych zwierząt. Z tej okazji odwiedził nas również pan leśniczy Artur Jabłoński. Opowiedział o potrzebie pomocy zwierzętom, szczególnie w okresie, kiedy najtrudniej im zdobyć pożywienie w naturalny sposób. Pan leśniczy wyjaśnił nam na czym polega mądre dokarmianie zwierząt. To było bardzo pouczające spotkanie! /Ala Małkiewicz – Opiekun SKW/

„W królestwie Pluszowych Misi”
30.11.2017 16:43

25 listopada już od 15 lat obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole 24 listopada uczniowie kl. II i III przynieśli swoje ulubione misie. Nasze wspólne spotkanie zaczęliśmy od opowiadania Czesława Janczarskiego „W sklepie z zabawkami”. Dzieci opowiadały historie swoich własnych misiów: Skąd się wzięły? Jak się nazywają? Jak się razem bawią? Wykonały sylwety swoich ulubieńców. Nie zabrakło również smakowania miodku, ulubionego przysmaku Misiów. Były to niezapomniane chwile, które minęły niepostrzeżenie, pełne radości i uśmiechów na twarzy wśród dzieci.

PierwszyPoprzedni 1 2 3 4 5 NastępnyOstatni