Wydarzenia

Aktualności

Szanowni Państwo
11.03.2020 19:11

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią. Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Informacje o koronawirusie
11.03.2020 10:20

Załączniki w środku

Uwaga
04.03.2020 10:00

Zgodnie z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkach zachorowania na koronawirusa Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Matusiaka w Ostrowąsie apeluje do rodziców, by nie posyłali do szkoły przeziębionych i chorych dzieci. Zalecamy również zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Podsumowanie pierwszego półrocza w roku szkolnym 2019/20
13.02.2020 16:37

Prezentacja multimedialna

Nowy plan
11.02.2020 11:18

Uwaga nowy plan na stronie.

Memory Master – wyniki konkursu
11.02.2020 11:07

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego Memory Master. W tym roku uzyskaliśmy tytuł laureata. Laureat III stopnia: Anna Ochocińska - Borkowska. Brawo! Pragniemy pogratulować wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie.

Choinka Szkolna
11.02.2020 11:03

Film z wydarzenia+ relacja w środku...

Dzień Babci i Dziadka
11.02.2020 11:00

21 i 22 stycznia to niezwykła data. W tym dniu nasze kochane babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprosiły swoich dziadków na uroczystą akademię, która odbyła się 17 stycznia. Dzieci z klasy I i II przygotowały inscenizację wiersza J.Tuwima „Rzepka”. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Po występach zaprosiły gości na słodki poczęstunek i wręczyły własnoręcznie zrobione upominki w postaci laurek. Babcie i dziadkowie podziękowali swoim wnuczętom gromkimi brawami. To był wyjątkowy i wspaniały dzień.

„Pomagamy – wiatr w żagle”
11.02.2020 10:58

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji, by zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Wolontariusze Roksana Chełminiacka i Marcel Borucki – uczniowie klasy VI zbierali datki od uczniów, nauczycieli do puszki WOŚP. To nie koniec ich pracy. Swój wolny czas poświęcili kwestując w niedzielę podczas 28 finału WOŚP, zbierając pieniążki przy Parafialnym Kościele w Ostrowąsie. Dzięki ich pracy udało się zebrać dużą sumę pieniędzy - 1701zł. Brawo ! Dzięki wolontariusze ! Tak trzymać! Miło nam poinformować ,że Marcel Borucki w tym roku zasiądzie na jeden dzień w fotelu Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski ,dzięki wygranej licytacji podczas aukcji WOŚP w Służewie.

„Kartka dla krwiodawcy”
11.02.2020 10:55

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne w formie kartki pocztowej na rejonowy konkurs PCK w Aleksandrowie Kujawskim. Miło nam poinformować, że aż 4 uczniów otrzymało nagrody. I miejsce Weronika Przeździęk – klasa II. W kategorii klas starszych I miejsce Adrian Michalski – klasa V, II miejsce Martyna Flis – klasa V i III miejsce Alan Błaszczak – klasa IV. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

PierwszyPoprzedni 1 2 3 4 5 NastępnyOstatni