Wydarzenia

Aktualności

Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem
08.10.2018 12:06

2 października w Szkole Podstawowej w Opokach odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem , na którym my też byliśmy – czyli uczniowie kl. I i III. Autor książek dla dzieci, sztuk teatralnych i wierszy dobrze rozumie najmłodszych. Do tej pory wydał 29 książek w Polsce, jedną na Tajwanie, po dwie we Francji, Brazylii, Włoszech, Niemczech i Korei Południowej, cztery w Chinach. Jego książki zdobyły wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą oraz wiele pozytywnych recenzji czytelników. Najbardziej znane tytuły jego dzieł to: „Jajko czy kura” „Proszę mnie przytulić”, „Uśmiech dla żabki”, „Królewna z wieży”, „Być jak Tygrys!”, „Co by było gdyby…”. Podczas spotkania autor przybliżył dzieciom kilka swoich książek w bardzo przystępny sposób. Były opowiadania, żarty i zagadki . Dzieci z ciekawością słuchały autora. Nie zabrakło braw i śmiechu. Po spotkaniu w chętne dzieci mogły zakupić książki autora z obowiązkową imienną dedykacją. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

XIII Festyn Sportowo-Profilaktyczny już za nami
04.10.2018 12:22

28 września 2018 r. w godz. od 10.00 do 15.00 na stadionie miejskim w Aleksandrowie Kuj. odbył się XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTYN SPORTOWO-PROFILAKTYCZNY pod hasłem Nastolatów wyczyny bez narkotyków, alkoholu i nikotyny. Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” przybyli na stadion uczniowie ze szkół podstawowych w Służewie, Stawkach, Aleksandrowie Kuj., Ciechocinku, Ostrowąsie, Przybranowie oraz ze szkół ponadgimnazjalnych Ciechocinka i Aleksandrowa Kujawskiego.

Pierwszaki w Biskupinie
24.09.2018 17:31

18 września uczniowie klasy pierwszej wraz z opiekunem Ewą Stachowiak i kolegami ze Stawek udali się do Biskupina na XXIV festyn archeologiczny „ArcheoMarket. Od wymiany po stragany.” W promieniach słońca pierwszoklasiści przenieśli się w pradawną przeszłość. Bogaty program, moc atrakcji, ciekawa tematyka spowodowała, że wyjazd bardzo się spodobał. Dzieci miały możliwość poznać historię początków państwa polskiego, wczuć się w klimat pierwszych osadników. Zobaczyły pracę bartników, garncarzy, tkaczy, kowali czy rogowników. Wykonywały samodzielnie biżuterię- naszyjniki i pierścionki. Z ciekawością słuchały pani przewodnik, która opowiadała o życiu dawnych plemion. W trakcie festynu obejrzały walki rycerzy, gladiatorów. Dziewczynki przymierzamy stroje nie tylko z dawnych epok, a nawet hełmy rycerzy. W trakcie wędrówki po Biskupinie wsłuchiwały się w muzykę dawnych lat, gdzie dominowały piszczałki, bębny, gwizdki, fujarki czy rogi. Na zakończenie wyprawy udaliśmy się na posiłek, po którym ruszyliśmy na zakupy (łuki, miecze, mydełka, magnesy). Z wyprawy przywieźliśmy nie tylko wspomnienia, ale także pamiątkową pieczątkę na dłoni z Biskupinem. To był ciekawy dzień.

Wiem, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
19.09.2018 16:24

12 września 2018 r klasa I gościła przedstawicieli Policji i Straży Gminnej. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa. Uczniowie zdobyli wiedzę, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, na chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, dlaczego stosować elementy odblaskowe. Na zakończenie miłego i pouczającego spotkania dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, by zawsze były bezpieczne.

Mój pierwszy zeszyt 2018
19.09.2018 16:23

Już niedługo, bo 11 listopada 2018roku będziemy obchodzić 100-setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe zeszyty.

Nowy Rozkład jazdy autobusu szkolnego
03.09.2018 13:45

Harmonogram

Diamonds CUP2018
29.06.2018 16:33

W Warszawie nasza uczennica Julia Buszka wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju piłki nożnej dziewcząt ,,Diamonds CUP2018". Grając z pięcioma drużynami udało się wygrać 3 mecze, jeden zremisować, i jeden przegrać. Tym samym udało się zająć 3 miejsce w turnieju. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!!

I Kujawski Maraton Profilaktyki
29.06.2018 16:26

Więcej w środku....

Konkurs plastyczny
29.06.2018 16:20

Konkurs plastyczny,, Czy to już wiosna?" został rozstrzygnięty. Wpłynęło 13 prac. Wszystkie były na tyle interesujące, że wymagały uhonorowania ich autorów. Nagrody otrzymało sześcioro uczniów, a siedmioro nagrodzono wyróżnieniami.

Turniej siatkówki
18.06.2018 17:49

Uczniowie szkoły dnia 18.06.2018r., wybrali się na Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej w którym wygrali swój pojedynek z SP Opoki, jednocześnie wygrywając zawody!

1 2 3 4 5 NastępnyOstatni