Wydarzenia

Aktualności

GROMKIE BRAWA DLA KLAUDII SADOWSKIEJ !!!
09.02.2018 08:39

W dniu 27 stycznia 2018 roku w Aleksandrowie Kujawskim odbył się Miejsko – Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem dr Andrzeja Cieśli Burmistrza Miasta oraz Andrzeja Olszewskiego Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski. Organizatorem przedsięwzięcia było Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, dalszy ciąg w artykule...

BEZPIECZNE FERIE W 3 KROKACH
08.02.2018 21:17

Ferie zimowe to dla dzieci czas beztroskiej zabawy. Okres zimowego wypoczynku zbliża się dużymi krokami, więc czas przypomnieć kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, którymi powinniśmy się kierować w tym okresie, aby zapobiec wypadkom. Jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a także jak właściwie reagować, gdy dojdzie do wypadku? – radzi ratownik medyczny. Więcej w załączeniu....

Klasyfikacja za I półrocze rok szkolny 2017/18
08.02.2018 21:12

Prezentacja w załączniku....

XXIII edycja konkursu matematycznego "Alfik"
23.01.2018 16:15

W listopadzie 2017 roku odbyła się XXIII edycja konkursu matematycznego "Alfik". Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Do udziału w konkursie zgłosiło się 30 uczniów, którzy w zeszły piątek otrzymali dyplomy za uczestnictwo i najlepsze wyniki w poszczególnych klasach. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.

,,Lubimy i chcemy pomagać”
17.01.2018 13:39

Z takim przesłaniem nasza szkoła włączyła się do akcji , by zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym celu na terenie szkoły zorganizowano kiermasz słodkości. Wypieki przygotowali rodzice klasy III i VII. Można było kupić za symboliczną złotówkę smaczne i pyszne oponki , pączki, babeczki, faworki i wiele innych smakołyków. Było pysznie, więc udało się nam zebrać 220zł. Dziękujemy wszystkim , którzy nas wspierali i pomagali. Oprócz kiermaszu nasze wolontariuszki Oliwia Cieślewicz i Zuzanna Stachowiak uczennice klasy VII zbierały datki od uczniów, nauczycieli, rodziców do puszki WOŚP. To nie był koniec ich pracy . Swój wolny czas poświęciły kwestując w niedzielę podczas 26 finału WOŚP zbierając pieniążki przy Parafialnym Kościele w Ostrowąsie. Nie przeszkadzała im niesprzyjająca aura. Było zimno i wiał mroźny wiatr. Dzięki ich pracy udało się zebrać dużą sumkę pieniędzy ponad 1200zł. Brawo ! Dzięki Wolontariuszki! Tak Trzymać!

Dzień ciekawych , oryginalnych fryzur.
17.01.2018 13:33

8 stycznia 2018r to był dzień pełen wrażeń i emocji. Naszą szkołę odwiedziła pani Julita Majerowska, ponieważ w tym dniu zorganizowano dzień ciekawych , oryginalnych fryzur. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać tajniki zawodu fryzjera . Nasz gość opowiadał o swojej pracy, pasji, którą wykonuje już wiele lat. Uczniowie mogli zadawać pytania, na które w sposób profesjonalny otrzymały odpowiedzi. To nie był koniec spotkania. Dziewczyny, uczennice naszej szkoły Kornelia Grabowska i Magdalena Rogiewicz pokazały , że lubią i potrafią czesać. Wykonały ciekawe i oryginalne fryzury na przygotowanych modelach głów. Zwyciężczynią okazała się Kornelia uczennica klasy VI. Swoje zdolności zaprezentowała również Klaudia Sadowska. Tu modelem była jej koleżanka Zuzia Drywa. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności fryzjerskich Klaudii. Jednak wszyscy chcieliśmy zobaczyć naszego gościa w swojej pracy. Dlatego urządziliśmy na holu mini gabinet fryzjerski . Fotelem było krzesło, na którym usiadła Zuzia Marcinkowska. Pod okiem profesjonalistki głowie Zuzi szybko pojawiła się nowa fryzura. Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs na ciekawą , oryginalną fryzurę. W kategorii klas młodszych I miejsce zdobyła Agata Kaczmarek. Na wyróżnienie zasłużyła także fryzura Marceliny Agackiej i Anny Ochocińskiej. Z klas starszych zwyciężyła Amelia Bonikowska. Chłopcom zrobiło się żal, więc szybko dzięki gumkom recepturkom na głowach pojawiły się śmieszne kucyki. Zwyciężył Marcel Borucki. Na koniec były nagrody i podziękowania. Nad całą akcją czuwała opiekunka samorządu uczniowskiego pani Ewa Stachowiak. Już niedługo kolejne spotkanie. Z kim? Dowiemy się wkrótce! Do zobaczenia!

,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.
20.12.2017 14:12

13 grudnia uczniów klasy II i III odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim w ramach kampanii społecznej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo ” . Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Dzięki panu Markowi Buszce uczniowie dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa w domu, w szkole, w miejscach publicznych, w górach, w sieci.Wiedzą gdzie szukać pomocy. Co zrobić gdy poczują gaz. Niebawem będziemy odpoczywać podczas ferii zimowych i dlatego uczniowie zadeklarowali , że będą zachowywać się odpowiedzialnie. Pokażą, że ,,KRĘCI ICH BEZPIECZEŃSTWO’’.

Warsztaty ,,Pierwsza Pomoc”
20.12.2017 14:10

13 grudnia był dniem wyjątkowym w naszej szkole. W tym dniu odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród najmłodszych "MAŁY RATOWNIK". Zostały onezorganizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi "STRAŻAK" przy OSP Straszewo przy współpracy ze Strzelnicą Sportowo-Bojową „PETRUCI” w Gęsinie. Pokazy zostały zaprezentowane dla całej społeczności szkolnej z podziałem na grupy wiekowe. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega pierwsza pomoc przedmedyczna. Jak się zachować w sytuacji, kiedy ktoś takiej pomocy potrzebuje, ale również mogli przećwiczyć pod fachowym okiem instruktorów udzielanie pomocy. Zajęcia były pouczające i interesujące, co świadczyło o ogromnym zainteresowaniu wśród uczniów. W związku z tym uczniowie składają gorące podziękowania dla osób prowadzących zajęcia i wszystkich zaangażowanych w akcję.

Wizyta Świętego Mikołaja
13.12.2017 15:17

W czwartkowe popołudnie 7 grudnia kl.II i III z wychowawczyniami wybrała się do Gminnej Biblioteki w Służewie na spektakl ,,Wigilia Świętego Mikołaja" w wykonaniu aktorów teatru Vaśka z Torunia. Przedstawienie przygotowano specjalnie na ten przepiękny, świąteczny czas. Bowiem wkrótce Święta Bożego Narodzenia. Na scenie biblioteki pojawił się anioł, diabełek , turoń a główną postacią przedstawienia był Mikołaj. Dla wszystkich gości biblioteka miała jeszcze jedną niespodziankę - odwiedziny Mikołaja, który rozdał dzieciom słodycze. W tak świątecznym nastroju nastąpiło wręczenie nagród w organizowanym przez bibliotekę konkursie,, Najciekawszą kartkę bożonarodzeniową". Nasi uczniowie Adrian Michalski kl.III, Oskar Buszka kl.III i Agata Kaczmarek kl.II zostali wyróżnieni za swoje prace. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

1 2 3 4 5 NastępnyOstatni