Wydarzenia

E-learning uczeń

Materiał pomocniczy-kliknij

Bezpieczna praca

Dla uczniów

e-podręczniki

egazmin ósmoklasisty

Biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE

 

Egzamin ósmoklasisty to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia, które wieńczy naukę w szkole podstawowej. Po nim nic już nie będzie takie samo. Dlaczego ósmoklasiści boją się egzaminu? Jak pomóc im opanować trudne emocje i zredukować stres?
Zapraszam do zapoznania się z ciekawym i pomocnym w tym stresującym czasie poradnikiem.

EMOCJE PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY


Pozdrawiam serdecznie
Pedagog szkolny

 

Drodzy Uczniowie!
W czasach nauki online zapewne częściej korzystacie z mediów społecznościowych takich jak facebook, snapchat, instagram, youtube, askfm lub z forów  internetowych?
Umieszczacie w internecie swoje zdjęcia, obrazki, czytacie lub sami komentujecie posty swoich kolegów, znajomych albo ludzi  znanych  i popularnych jak aktorzy, muzycy, politycy?
Być może zdarzyło Wam się, że ktoś z Waszych kolegów, koleżanek napisał w internecie coś na na Twój temat np. o Twoim zachowaniu czy wyglądzie w bardzo niemiły sposób, używając obraźliwych,

raniących słów?
A potem ktoś inny coś dopisał i kolejna osoba i w  końcu informacja rozeszła się bardzo szybko?
Być może zdarzyło się, że w efekcie wpisów i działań innych w sieci poczułeś się bardzo źle, byłeś smutny zły, a może nawet wściekły czy załamany?
Musicie wiedzieć, że takie zachowania są złe, niezgodne z prawem.
Z tego materiału dowiecie się, jak radzić sobie w sytuacji doświadczenia przez Was lub kogoś z Waszych znajomych zjawiska hejtu?

kliknij tutaj
Pozdrawiam Was serdecznie
Pedagog szkolny

 

 

DRODZY UCZNIOWIE!
ZAPRASZAM DO PRZEJRZENIA TABLIC, KTÓRE PRZYPOMNĄ WAM O ZASADACH SKUTECZNEJ NAUKI, SPOSOBACH NA LEPSZĄ PAMIĘĆ, PRAWIDŁOWYM ZAPLANOWANIU SWOJEJ NAUKI, CZYLI O TYM, JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY UMIEĆ ;)

LINK
POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE
PEDAGOG SZKOLNY

 

Drodzy Uczniowie!
Dla tych, którzy jeszcze nie próbowali, a czasami się nudzą, umieszczam linki do wesołych i ciekawych aplikacji. Spędźcie wolny czas przyjemnie i pożytecznie :)
Poniżej linki:
https://dyktanda.online/app/
https://www.matzoo.pl/?fbclid=IwAR1JkayLLINbsFHXHNnkdb6sXT3C_tivapmK4XeZgSwyI9-IFadDboNEQBk
Z serdecznymi pozdrowieniami
Pedagog szkolny


Drodzy Uczniowie!
Zachęcam do obejrzenia krótkich fimików edukacyjnych na temat obecnej sytuacji.
link: https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM&fbclid=IwAR2xBj9rMBrTdGyHJrNFu_xalSgS-0Z6rzQ-03j1DH-O_ffpitgJ-9HAc8g
link: https://www.youtube.com/watch?v=BtN-goy9VOY

Pozdrawiam
Pedagog szkolny

 

 

W poniedziałek 16.03 rusza Kujawsko - Pomorska e-Szkoła. Uczniowie mogą uczestniczyć w lekcjach online.

Jako pierwsze zaplanowano zajęcia dla ośmioklasistów:

Od godziny 9 lekcje języka polskiego, języka angielskiego lub niemieckiego i matematyki.

Transmisje lekcji będą prowadzone na dwóch stronach internetowych:


www.kujawsko - pomorskie.pl


oraz na Kujawsko - Pomorskiej Platwormie Edukacyjnej:


https://edupolis.pl


Tam też znajdziecie szczegółowy plan na najbliższy czas.

Koronawirus w znaczący sposób utrudnia wszystkim mieszkańcom Polski korzystanie z kultury. Tego typu kryzysy to jednak dobry moment dla firm, żeby znalazły nietypowe metody przyciągania i zadowalania klientów. Firma Empik poinformowała właśnie, że usługa Empik Premium będzie dostępna za darmo na 60 dni. Warto z niej skorzystać?

Przymusowy pobyt w domu na pierwszy rzut oka zdecydowanie nie zalicza się do rzeczy przyjemnych. Wbrew pozorom nie brakuje jednak rozrywek, którym z powodzeniem można oddać się w domowym zaciszu. Chodzi oczywiście o czytanie książek, oglądanie nowości na VOD (listę najciekawszych produkcji znajdziecie TUTAJ) czy korzystanie ze streamingu muzyki.

Na użytkowników korzystających z sieci zaczęły też otwierać się bardziej tradycyjni dostarczyciele treści kulturalnych. W najbliższych dniach hitowe spektakle online pokażą choćby Metropolitan Opera i wiedeńska Staatsopera. A to nie koniec optymistycznych wieści. Specjalną niespodziankę dla fanów ebooków, audiobooków i podcastów przygotował też Empik.

Usługa Empik Premium od dzisiaj przez dwa miesiące będzie dostępna za darmo dla wszystkich. Użytkownicy będą mogli w tym czasie zdobyć kod na darmowe korzystanie z usługi przez 60 dni.

Biuro prasowe firmy w oficjalnym komunikacie poinformowało, że Empik chce pomóc we wspólnym spędzaniu czasu i rozwój rodzinnych zainteresowań w tym trudnym okresie. Dlatego z bezpłatnego pakietu korzyści będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani. Wystarczy, że wejdą w TEN LINK i podadzą swój adres, na który zostanie wysłany jednorazowy kod pozwalający na wykorzystywanie Empik Premium przez 60 dni całkowicie za darmo.

empik premium

Jakie dokładnie profity przysługują osobom posiadającym dostęp do tej usługi? Chodzi m.in. o dostęp do ponad 11 tysięcy ebooków i audiobooków, darmowe wysyłki kurierem lub do paczkomatów (odbiór przesyłki bezpośrednio w salonach Empik został zawieszony na czas kwarantanny), a także możliwość korzystania z oferty słuchowisk i podcastów za pomocą aplikacji Empik GO.

Sieć sklepów ma też zamiar wynagrodzić swoich klientom brak jakichkolwiek wydarzeń kulturalnych w najbliższych tygodniach. Dzięki Empik Premium użytkownicy będą mieli możliwość obejrzenia spotkań autorskich w wersji online. W dniach 24-26 marca odbędą się streamy na żywo wydarzeń z Katarzyną Puzyńską, Janiną Bąk i Anną Ficner-Ogonowską. Dla najmłodszych zostanie z kolei zorganizowany cykl warsztatów edukacyjnych pt. „W domu jest fajnie, i kropka!”. Skorzystacie z promocji na Empik Premium?

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/03/17/empik-premium-za-darmo-nowa-oferta/