Wydarzenia

Wolontariat

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu :

 

Szkolny Klub Wolontariatu zainicjował swoją działalność w roku szkolnym 2016/2017. Nasi uczniowie na czele z p. Alą Małkiewicz zaangażowali się w akcję charytatywną, polegajacą na zbiórce korków oraz w pomoc dla zwierząt mieszkających w lesie.

Pomoc chorym, potrzebującym ludziom to sama przyjemność dla uczniów naszej szkoły. Wolontariuszem może być każdy, każdy może pomagać. Niedawno odwiedziła Nas pani pracująca w tym Hospicjum, uświadomiła Ona Nam jaką trudną ale i jak fascynującą pracą zajmuję się  wolontariusz. Poznaliśmy historie i przeżycia osób, które tam przebywają. Dzięki zbiórką kupowany jest sprzęt i inne potrzebne rzeczy dla chorych. Każda nawet najmniejsza pomoc jest ważna. Dzięki pomocy ze strony uczniów z naszej szkoły oraz z innych szkół Hospicjum Światło udało się zebrać 5 ton surowca! Podczas spotkania zobaczyliśmy uśmiech na twarzach pacjentów, choć widzieliśmy ich tylko na zdjęciach. Organizowana jest również zbiórka kasztanów, które oddajemy do nadleśnictwa. Kiedy to gruba warstwa śniegu i lodu utrudnia im dostęp do naturalnego pokarmu i wody. Kasztany pomogą im przetrwać w trudnych niesprzyjających warunkach. Po odbiór kasztanów z Naszej szkoły przyjechał p. leśniczy, który przybliżył Nam pracę w lesie i opowiedział Nam o zwierzętach zapadających w sen zimowy. Chcemy działać i pomagać bezinteresownie, wiemy, że ta pomoc  kiedyś do nas wróci, kiedy będziemy jej potrzebować

                Nasi uczniowie uświadomili Nam, że WARTO POMAGAĆ!  Mamy nadzieję, że będziemy mogli pomóc jeszcze wielu fundacjom i organizacjom. Każdy uczeń angażuje się w akcje charytatywne. W styczniu czeka nas kolejna pomoc przy organizacji WOŚP. Odbędzie się zbiórka do puszek. Będziemy  się starać, aby nasza szkoła brała udział w wielu akcjach charytatywnych.